Wspaniały dzień polskich pływaków! Najpierw złoty medal zdobył Sławomir Kuczko. Polak wygrał finałowy wyścig na 200 m stylem klasycznym. Chwilę potem znów mieliśmy powody do radości. Tym razem Paweł Korzeniowski nie dał szans rywalom i sięgnął po złoto na dystansie 200 m stylem motylkowym. To już trzeci dziś medal dla Polski podczas Mistrzostw Europy w pływaniu w Budapeszcie.
Kuczko uzyskał czas 2.12,12 i ustanowił rekord kraju. Nie zawiódł również Paweł Korzeniowski. Nasz zawodnik został w Budapeszcie mistrzem
Europy w wyścigu na 200 m stylem klasycznym. W finale aktualny mistrz świata uzyskał wynik 1.55,04, co oznacza nowy rekord mistrzostw Europy.
W finale wystąpił także Łukasz Drzewiński, który zajął ósme miejsce.
W finale wystąpił także Łukasz Drzewiński, który zajął ósme miejsce.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|