Z powodu deszczu przerwano eliminacje skoku o tyczce. Przemysław Czerwiński, podobnie jak pięciu innych zawodników, przeskoczył 5,60 m i awansował do finału. Piotr Małachowski i Andrzej Krawczyk znaleźli się w finale rzutu dyskiem. Zajęli odpowiednio 12. i 16. miejsce.

W półfinałowych biegach na 800 metrów zobaczymy Mirosława Formelę i Grzegorza Krzoska. Obaj polscy biegacze zajęli w swoich biegach trzecie miejsca. Do drugiej rundy biegów na 100 metrów przez płotki awansowała Aurelia Trywiańska. Polka wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 12,96 s.

Wieczorem w finałach wystąpią Szymon Ziółkowski i Marka Plawgo. Obaj mają szanse na medale. Plawgo jest nawet faworytem w biegu na 400 m przez płotki. W swoim półfinale uzyskał najlepszy czas i zajął pierwsze miejsce.