Polscy siatkarze nie zwalniają tempa. I dobrze bo mistrzostwa świata tuż-tuż. W ubiegłym tygodniu dwa razy pokonali Kubańczyków. Dziś wygrali kolejny sparing. Nasza reprezentacja ograła w Darmstadt drużynę Niemiec 3:2. Forma podopiecznych Raula Lozano cieszy kibiców.
W pierwszym i drugim secie Polacy bardzo dobrze serwowali i przyjmowali zagrywkę rywali. W efekcie wygrali obie partie. W trzecim secie nasi siatkarze popełnili sporo
prostych błędów. Niemcy wykorzystali to bezlitośnie. W kolejnej odsłonie gra była bardziej wyrównana, ale z wygranej znów cieszyli się gospodarze. W tie breaku Polacy szybko objęli
prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania.
W poniedziałek w Wuppertalu odbędzie się drugie spotkanie z Niemcami. W listopadzie obie ekipy zagrają w mistrzostwach świata w Japonii.
Niemcy - Polska 2:3 (11:25, 20:25, 25:21, 25:20, 13:15)
Polska: Kadziewicz 10 punktów, Świderski 19, Zagumny 4, Pliński 9, Winiarski 12, Wlazły 10 i Gacek (libero) oraz Bąkiewicz 1, Szymański 7, Żygadło 0 i Grzyb 1.
W poniedziałek w Wuppertalu odbędzie się drugie spotkanie z Niemcami. W listopadzie obie ekipy zagrają w mistrzostwach świata w Japonii.
Niemcy - Polska 2:3 (11:25, 20:25, 25:21, 25:20, 13:15)
Polska: Kadziewicz 10 punktów, Świderski 19, Zagumny 4, Pliński 9, Winiarski 12, Wlazły 10 i Gacek (libero) oraz Bąkiewicz 1, Szymański 7, Żygadło 0 i Grzyb 1.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|