Pierwszy set zaczął się dość nieoczekiwanie. Nasza tenisistka przegrała dwa pierwsze gemy. Ale potem zaczęła grać jak z nut. Wygrała sześć kolejnych gemów i całego seta 6:2.

W drugim secie Polka także zagrała rewelacyjnie. Poszło jej jeszcze lepiej niż w pierwszej partii. Oddała rywalce tylko jednego gema i wygrała 6:1.

Polka w drugiej rundzie zmierzy się z Niemką Martiną Muller. Dla Radwańskiej to może być ciężki pojedynek. W pierwszej rundzie rozstawiona z numerem 32. Muller rozgromiła Annę Smashnową 6:0, 6:0. Jeżeli Radwańska poradzi sobie z Niemką, w trzeciej rundzie najpewniej trafi na Rosjankę Swietłanę Kuzniecową, rozstawioną z numerem piątym.

To nie koniec emocji dla polskich kibiców. Dziś zagra jeszcze pięciu naszych tenisistów - Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski, Alicja Rosolska i Klaudia Jans.

Od godziny 17.15 Łukasz Kubot i Mariusz Fyrstenberg grali z Brytyjczykami Jamiem Bakerem i Alexem Bogdanoviciem. Niestety, się rozpadało i tenisiści musieli zejść z kortu. Jedynym pocieszeniem jest to, że Polacy prowadzą 5:3.

Na rozegranie spotkania czeka także Marcin Matkowski. Polak w parze z tenisistą z RPA Chrisem Haggardem zagrają z Czechem Martinem Dammem i Hindusem Leandrem Paesem.

Nie wiadomo, czy deszcz pozwoli rozegrać dzisiaj mecz naszym deblistkom. Alicja Rosolska i Klaudia Jans w pierwszej rundzie trafiły na Francuzki Tatianę Golovin i Amelie Mauresmo. Ta druga wygrała w zeszłym roku turniej w singlu.