Dwa lata temu Roux zakończył trwającą aż 46 lat karierę trenerską. Miał problemy ze zdrowiem (w 2001 roku przeszedł operację serca) i postanowił odpocząć od futbolu. Ale szybko zaczęło go to nudzić. Trzy tygodnie temu zaszokował cały piłkarski świat, podpisując kontrakt z RC Lens.

Reklama

Kontrakt który jest nieważny - twierdzi Komisja Francuskiej Ligi Piłkarskiej i unieważniła umowę z powodu wieku Roux. "Ma więcej niż 65 lat, a to więcej niż limit wieku zapisany w karcie futbolu profesjonalnego" - argumentowali działacze. "To dyskryminacja" - oburzają się Roux i prezes RC Lens Gervais Martel, który już zapowiedział odwołanie się od decyzji.

Łatwo im będzie wygrać tę sprawę - łatwo przecież policzyć, że Roux już raz złamał kartę futbolu - przecież dwa lata temu, kiedy był trenerem Auxerre, miał 66 lat i także nie mieścił się w limicie wieku. A wtedy nikt nie zwracał mu uwagi na to, że jest za stary na prowadzenie drużyny.

Roux to jeden ze słynniejszych francuskich trenerów. Przez całą karierę trenował AJ Auxerre. Razem z klubem ma na koncie wiele sukcesów - mistrzostwo kraju i cztery Puchary Francji. Odkrył dla świata także wiele talentów piłkarskich, w tym jednego z najbardziej znanych piłkarzy świata - Erika Cantonę.