Polki w składzie: Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska i Katarzyna Kryczało (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk), w 1/8 finału pokonały Węgierki 34:26, a w ćwierćfinale wygrały z ubiegłorocznymi wicemistrzyniami świata - Rosjankami 45:29.

Reklama

W spotkaniu z Węgierkami wszystkie podopieczne fechmistrza Longina Szmita walczyły równo. Bohaterką meczu z Rosjankami była najbardziej doświadczona w polskiej ekipie Rybicka, która nadrobiła nad rywalkami 11 punktów. Z kolei rywalizacja z Azjatkami to popis Sylwii Gruchały, która zadała przeciwniczkom 16 trafień więcej niż otrzymała. Do decydującej walki z drugą w rankingu światowym Hyun Hee Nam wyszła przy stanie 32:33, ale szybko uzyskała bezpieczną przewagę i kontrolowała przebieg pojedynku.

To pierwszy medal wywalczony przez biało-czerwonych w stolicy Francji i 85. w historii ich występów w mistrzostwach świata.

W wieczornym spotkaniu (początek o godz. 19.20) Polki zmierzą się z broniącymi tytułu Włoszkami, z których trzy uplasowały się w czołowej czwórce turnieju indywidualnego. Biało-czerwone mają w dorobku dwa tytuły mistrzowskie, ale ostatni wywalczyły w 2007 roku (przed rokiem były 11.). W tym roku z reprezentantkami Italii, które w półfinale paryskich zawodów pokonały Niemki 45:30, spotkały się trzykrotnie i wszystkie mecze przegrały.