Jak powiedział w środę na konferencji prasowej we Wrocławiu wieloletni gracz Ajaksu i reprezentacji Holandii Ronald de Boer, Akademia jest związana z "filozofią Ajaksu".

"Opiera się ona na rozwoju młodzieży i najmłodszych zawodników, prowadzeniu ich od samego początku aż do poziomu gwiazdy" - tłumaczył de Boer.

Piłkarz dodał, że obóz Akademii jest również jednym z pierwszych kroków, który może doprowadzić do szerszej współpracy pomiędzy wrocławską i polską myślą szkoleniową a myślą szkoły Ajaksu.

"Koncepcja rozwoju zawodników prezentowana przez Akademię polega na prowadzeniu piłkarza przez trenera czy starszego kolegę, którzy pomagają w rozwoju talentu. Bo talent to nie wszystko, musi być ktoś, kto poprowadzi w odpowiednim kierunku" - dodał były piłkarz m.in. Barcelony.

Uczestnictwo w obozie Akademii poprzedzą eliminacje, w których wezmą udział chłopcy w wieku od 7 do 16 lat. Wymogiem jest przy tym czynna gra w piłkę w klubach lub szkółkach piłkarskich.

Najzdolniejsi wezmą udział w obozie, który odbędzie się na początku lipca na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Poprowadzi go sześciu trenerów z Akademii Ajaksu. Młodzi piłkarze będą ćwiczyć technikę, szybkość oraz boiskową inteligencję. W ramach obozu odbędą się również zajęcia panelowe poświęcone żywieniu, zdrowemu trybowi życia oraz profilaktyce zdrowotnej.