"To prawda. Alberto powiedział, że wystartuje w Tour de France" - oświadczył pełnomocnik zawodnika Saxo Bank Jacinto Vidarte. Tym samym Hiszpan zakończył spekulacje, jakoby sam miał zrezygnować z udziału w "Wielkiej Pętli".

Reklama

Podczas ubiegłorocznego Tour de France w próbkach moczu Contadora wykryto mikroskopijną ilość clenbuterolu. Kolarz twierdzi, że był to efekt nieświadomego spożycia mięsa wołowego skażonego tym środkiem i cały czas podkreśla, że jest niewinny.

Hiszpańska federacja oczyściła Contadora z zarzutów, ale od tej decyzji odwołała się do CAS zarówno Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI), jak i Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). W oczekiwaniu na wyrok trybunału w Lozannie Hiszpan może startować. W ubiegłym miesiącu zwyciężył po raz drugi w karierze w Giro d'Italia.

Contador jest najlepszym kolarzem ostatnich lat, jedynym obecnie, a piątym w historii, który triumfował we wszystkich trzech wielkich wyścigach: Giro d'Italia, Tour de France oraz Vuelta a Espana. Wyścig dookoła Francji wygrał trzykrotnie: w 2007, 2009 i 2010 roku.