O starcie Woodsa poinformował w poniedziałek szef australijskiego związku golfa i zarazem dyrektor imprezy w Sydney - Stephen Pitt. Amerykanin dołączył w ten sposób do wcześniej zgłoszonych broniącego tytułu Geoffa Ogilvy'ego oraz Freda Couplesa i Grega Normana, czyli kapitanów obu reprezentacji przygotowujących się do Presidents Cup wyznaczonego na polu Royal Melbourne.

Reklama

Poprzednio Woods wystąpił w Australian Open w 1996 roku, w swoim pierwszym sezonie w gronie zawodowców. Amerykanin jest obecnie 28. w rankingu golfistów wyłaniającym skład ekip na drużynowe rozgrywki (zagra najlepszych 10 według stanu na dzień 18 września).

"Tygrys" wciąż nie może odzyskać formy po aferze towarzyskiej z 2010 roku, która stała się główną przyczyną rozpadu jego małżeństwa. Od trzech miesięcy nie grał w żadnym turnieju z powodu kontuzji ścięgna Achillesa w lewej nodze.

Jeśli do końca wyleczy uraz i pokaże się z dobrej strony po powrocie do gry, to być może kapitan Fred Couples zdecyduje się, w drodze wyjątku, powołać go. Ostatnie zwycięstwo odniósł 20 miesięcy temu, w Australian Masters w Melbourne, ale ma w dorobku rekordowa liczbę 14 tytułów wielkoszlemowych.