Będący pod wpływem alkoholu (Hamm przyznał później, że mógł wypić nawet osiem drinków) złoty medalista ateńskich igrzysk w wieloboju odmówił zapłaty za kurs, uderzył ręką i nogą taksówkarza o nazwisku Abdinasir Elmi, a także wybił szybę w jego samochodzie. Wcześniej kierowca go obudził, bowiem zasnął podczas podróży.

Reklama

Do incydentu doszło na przedmieściach Columbus. Według miejscowych mediów, Hamm, który pracuje jako asystent trenera Rustama Szaripowa w stanie Ohio, ale też przygotowuje się do startu w Londynie, trafił do aresztu. Wyszedł za niego po wpłaceniu kaucji, a rozprawę w jego sprawie wyznaczono na 15 września.

Komentarza odmówił agent sportowca, Sheryl Shade, z kolei prezes Amerykańskiej Federacji Gimnastycznej Steve Penny zaapelował o wstrzymanie się z osądami do czasu uzyskania kolejnych informacji.

Wychowany w Waukesha (stan Wisconsin) Paul Hamm to pierwszy amerykański gimnastyk, który został mistrzem olimpijskim w wieloboju indywidualnym. W 2004 roku został wybrany najlepszym sportowcem amatorem w USA. Cztery lata później nie bronił tytułu z powodu kontuzji.