"Na boisko przez monitor!"

Reklama

Gra jest niesamowicie realistyczna. Dokładnie widać wszelkie akcje dryblingowe, ruchy zawodników oraz dopracowane efekty zgodnego z zasadami fizyki - poruszania się piłki i samych graczy. Coś co porusza to wybitnie naturalnie oddane starcia zawodników między sobą - i pokazane realistycznie ich upadki/faule, lub przejścia dalej z piłką.

Patrząc na każdy ruch , ma się wrażenie podziwiania faktycznego meczu na żywo lub na ekranie telewizora. Wreszcie ktoś ożywił postaci gry komputerowej - i to jak!

Ma się chęć podejść do zawodnika i wyciągnąć dłoń na powitanie lub poklepać po ramieniu za świetną akcję. To dopiero realizm.

Ponadto - zbliżenia akcji sprawiają że mam osobiste poczucie - bycia na boisku, tuz obok zawodnika. Cool!

http://youtu.be/bWHIRThw9yc

… it , it thinks !

Zupełną nowością jest system Tactical Defending, który przywraca realia gry - takie jakie możemy obserwować na boisku i boleśnie oducza wyszlifowanych schematów z poprzednich części Fify.

Zmusza do ponownego przemyślenia taktyki, ponownego rozstawienia obrony , ponownego ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia - i znalezienia nowych metod rywalizacji.

I o to chodzi!

Jest tak wiele gier które w kolejnych częściach boją sie zmieniać ugruntowane przyzwyczajenia użytkowników- w obawie przed spadkiem sprzedaży.

Poprawiają wiec jedynie grafikę i dodają kilka efektów. Po krótkim czasie nie ma sensu znów kupować kolejnej wersji gdzie wszystko jest takie samo.. tylko ładniejsze.

Fifa 12 odważnie wychodzi naprzeciw temu podejściu - i dodatkowo - jest jeszcze ładniejsza.

W grach komputerowych - zazwyczaj, inteligencja gracza komputerowego lub kierowanych nim postaci pozostawia wiele do życzenia.
Fifa 12 bardzo pozytywnie zaskakuje pod tym kątem. Zawodnicy widać że myślą na boisku zaś ich działania są spójne. To imponujący efekt.

Aż miło kierować taką drużyną.

Reklama

http://youtu.be/lOvD1yWOYZQ

.. Ladies & Gentleman heeeers : Fifa 12!

Grając w FIFA 12 robi wrażenie swoim realizmem, bliskości rozgrywki, przeniesienia "życia" na boisko komputerowe i max ukrycia wrażenia że to tylko gra...

Problem : gra potrzebuje.. oj potrzebuje porządnej maszyny - abyśmy w pełni mogli zapomnieć o Bożym świecie i oddać się wirtualnej rozgrywce.

Niemniej - Fifa to "dzika radość" i świetny relaks gdy bez względu na porę dnia czy roku - można kierować najlepszymi drużynami globu , w spokojnym zaciszu domowego ogniska i przeżywać emocje stadionów .. obok zupełnie nic nie podejrzewających sąsiadów :)

Dla dodatkowego smaku - kilka komentarzy graczy z ostatnich targów Games Com

http://youtu.be/s8FIBr_rsFQ