Z powodu problemów finansowych i ujemnego salda za ubiegły rok regionalny rząd Katalonii bierze nawet pod uwagę możliwość rezygnacji z organizacji wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii na torze Circuit de Catalunya - przyznał rzecznik rządu Francesc Homs.Jak dodał, obecnie obowiązująca umowa, która przewiduje organizowanie wyścigów do 2016 roku, musi zostać w trybie pilnym renegocjowana.

Reklama

Jesteśmy sympatykami sportów motorowych, a organizacja GP Hiszpanii to wielki zaszczyt, ale potrzebne są na to odpowiednie środki. Budżet imprezy w 2011 roku zamknął się ujemnym saldem, a władz nie stać na dokładanie do wyścigu z publicznych środków. Jeżeli nie otrzymamy wsparcia, organizacja wyścigu stanie pod znakiem zapytania - przyznał Homs.

Budowę toru wyścigowego Circuit de Catalunya w Montmelo na północ od Barcelony sfinansowały Royal Automovil Club de Catalunya, lokalny rząd i rada miasta. Od 1991 roku odbywają się tam wyścig F1 o Grand Prix Hiszpanii i runda motocyklowych mistrzostw świata w królewskiej klasie MotoGP.

Tegoroczny wyścig F1 w Montmelo odbędzie się 13 maja, a MotoGP - 3 czerwca. (