Pływaka w poniedziałek ok. godz. 4 rano u zbiegu ulic Kościuszki i Struga w Łodzi znalazł patrol straży miejskiej. Zawodnik był nieprzytomny, więc funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło Matczaka do szpitala im. Barlickiego. Matczak w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jego stan lekarze określają jako bardzo poważny.

Reklama

Do szpitala trafił jako osoba niezidentyfikowana. Znajdował się pod wpływem alkoholu i miał urazy ręki oraz głowy. W tej chwili jest jednak zbyt mało danych, by stwierdzić jakie były przyczyny tych obrażeń. Miał przy sobie m.in. telefon komórkowy oraz inne przedmioty, które mogłyby wskazywać, że nie padł ofiarą napadu rabunkowego. Nie miał na ciele śladów wskazujących na pobicie. Nie można więc wykluczyć, że przyczyną obrażeń był upadek - powiedziała PAP Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Dodała, że przy wyjaśnianiu sprawy policja będzie korzystała m.in. z zapisów miejskiego monitoringu.

23-letni Matczak jest wychowankiem MKS Trójka Łódź. Reprezentował również barwy AZS Warszawa. Jest wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski. W swoim dorobku ma też m.in. tytuł mistrza świata juniorów na 400 m stylem dowolnym, a także mistrzostwo Europy na 400 m dowolnym i zmiennym. Szykował się do walki o minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.