Dwie skandynawskie eliminacje GP w Goeteborgu i Kopenhadze nie były szczęśliwe dla biało-czerwonych. W obu przypadkach Tomasz Gollob i Jarosław Hampel nie awansowali do półfinałów.

Na domiar złego w stolicy Danii Jarosław Hampel doznał w pierwszym biegu złamania kości strzałkowej i wycofał się z zawodów. Gollob zdobył tylko 3 punkty i zakończył turniej na 15. miejscu.

Teraz turniej w Gorzowie będzie dla niego szansą na przełamanie złej passy i odrobienie straty do czołówki. Kapitan Stali Gorzów bardzo dobrze zna miejscowy tor i może liczyć na gorący doping. Zawody odbędą się na nowoczesnym stadionie im. Edwarda Jancarza mogącym pomieścić 15 tys. kibiców.

8 października ub. roku podczas pierwszych zawodów cyklu GP w Gorzowie zwyciężył Amerykanin Greg Hancock, drugi był Duńczyk Nicki Pedersen, trzeci Rosjanin Emil Sajfutdinow, a czwarty Gollob, który zdobył 8 punktów. Zawody przerwano po czterech seriach startów (16 biegach) z uwagi na opady deszczu.

W 2011 roku eliminacja w Gorzowie zakończyła walkę o tytuł indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu. Został nim Hancock, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Hampel.

Grand Prix Polski rozpocznie się o godz. 19.00. Kontuzjowanego Jarosława Hampela zastąpi Słowak Martin Vaculik, a z dziką kartą wystąpi junior Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik.