Wśród 198 zawodników będzie jeden Polak - Sylwester Szmyd. Pozostałych polskich kolarzy grup elity zobaczymy na Tour de Pologne, który rozpocznie się 10 lipca w Karpaczu.

Reklama

Według ekspertów walka o zwycięstwo powinna rozstrzygnąć się między Evansem a Brytyjczykiem Bradleyem Wigginsem, zawodnikami, których mocną stroną jest zarówno jazda indywidualna na czas, jak i górskie wspinaczki.

W dalszej kolejności są wymieniani: Włoch Vincenzo Nibali, Luksemburczyk Frank Schleck, Rosjanin Denis Mienszow, Holender Robert Gesink, Belg Jurgen Van den Broeck oraz Amerykanin Levi Leipheimer.

W ciągu trzech tygodni kolarze pokonają w sumie 3497 kilometrów. Najtrudniejsze będą dwa etapy w Pirenejach w ostatnim tygodniu wyścigu: do Luchon - z przejazdem przez cztery "mityczne" przełęcze, w tym słynną Tourmalet, oraz do Peyragudes, gdzie zawodnicy zawitają po raz pierwszy. Zwycięzca wyłoniony zostanie zapewne dopiero w Chartres, w przedostatnim dniu wyścigu, na mecie bardzo długiej (53,5 km) jazdy indywidualnej na czas.