EHF doceniła Sławomira Szmala po wygranym przez kielczan meczu z Chambery Savoie (36:26). Grał w tym spotkaniu pełne 60 minut, obronił m.in. trzy rzuty karne.

Poza bramkarzem mistrza Polski, w najlepszej siódemce kolejki znaleźli się: Gudjur Valur Sigurdsson (THW Kiel), William Accambray (Montpellier), Michael Kraus (HSV Hamburg), Laszlo Nagy (MKB Veszprem), Fahrudin Melic (Gorenje Velenje), Michael Knudsen (Flensburg Handewitt).

Szmal po raz pierwszy został wyróżniony przez EHF po meczu z duńskim zespołem Bjerringbro-Silkeborg (35:26) na inaugurację rozgrywek. Wtedy w tym gronie znalazł się też chorwacki prawoskrzydłowego Vive Targi Ivan Cupic.

Zespół z Kielc z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli grupy C LM. Tyle samo punktów, ale EHF doceniła Sławomira Szmala po wygranym przez kielczan meczu z Chambery Savoie (36:26). Grał w tym spotkaniu pełne 60 minut, obronił m.in. trzy rzuty karne.