Robert Kubica jadący Citroenem C4 WRC po wygraniu siedmiu z ośmiu odcinków specjalnych prowadzi w odbywającym się we Włoszech asfaltowym rajdzie Trofeo di Como. Drugi jest pięciokrotny zwycięzca imprezy Włoch Corrado Fontana (Ford Focus WRC) ze stratą do lidera 37,6 s, a trzeci jego rodak Felice Re (Citroen C4 WRC) - 41,7 s. Kierowcy przejechali w piątek osiem odcinków specjalnych, w sobotę czekają ich trzy próby. Organizatorzy przygotowali dwa przejazdy OS-u Alpe Grance (10,1 km) i jeden Val Cavargna (29,7 km).

Reklama

W przyszłym tygodniu 27-letni Polak z włoskim pilotem Emanuele Inglesim wystartują w 58. Rallye du Var we Francji. Kubica brał w nim udział dwukrotnie. W 2009 roku zajął 29. miejsce jadąc Clio R3, rok później był czwarty za kierownicą Clio S1600. Kubica nadal przechodzi rehabilitację po wypadku jaki miał 6 lutego 2011 roku na trasie rajdu Ronde di Andora. Fragment metalowej bariery przebił karoserię samochodu i niemal zmiażdżył dłoń oraz łokieć kierowcy. Polak doznał także wielu innych obrażeń ciała, miał złamaną kość nogi. Od tego czasu przeszedł już kilkanaście operacji.

Newspix / xpb.cc

Na Trofeo di Como dla Kubicy przygotowano specjalnie samochód, w którym łopatki do zmiany biegów i hamulec ręczny zostały umieszczone na kierownicy. Citroenem, którym jedzie Kubica, dwa tygodnie temy Holender Peter van Merksteijn junior wygrał Conrad Euregio Rally. Wcześniej jeździł nim w asfaltowych mistrzostwach Francji Dany Snobeck. Były kierowca teamu F1 Renault wygrał w piątek siedem odcinków specjalnych; na ostatnim, ósmym o długości 15,4 km rozgrywanym już w ciemnościach miał trzeci czas, o 3 s gorszy od zwycięzcy Fontany