Pojedynek dwóch niepokonanych zespołów grupy C Ligi Mistrzów, Vive Targi Kielce i Metalurga Skopje w Hali Borisa Trajkowskiego w stolicy Macedonii zakończyła się zwycięstwem kielczan. Tym samym mistrzowie Polski zapewnili sobie samodzielne prowadzenie w tabeli i awans do 1/8 finału turnieju.

Wypełniona po brzegi siedmiotysięczna hala w Skopje i doping macedońskich kibiców nazywany "bałkańskim piekłem" nie przeraziły podopiecznych Bogdana Wenty. Nie było to jednak łatwe spotkanie. Kielczanie zaczynali zdobywać przewagę nad Metalurgiem dopiero w 49. minucie meczu.

W pierwszej połowie wyraźnie lepsi byli Macedończycy. Od 13. minuty to Metalurg budował przewagę nad Vive. Nie był jednak w stanie odskoczyć kielczanom na więcej niż trzy bramki.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy również należał do gospodarzy. Przełom nastąpił w 48. minucie. Najpierw po bramce Michała Jureckiego udało się wyrównać (18:18). Od tego momentu kielczanie rozpoczęli szturm na bramkę Metalurga. Między innymi za sprawą doskonałej gry Chorwata Ivana Cupicia dowieźli zwycięstwo do końca spotkania.

W obu drużynach na słowa uznania zasługują bramkarze. Serb Darko Stanic broniący bramki Skopje, o którym jeszcze przed spotkaniem Bogdan Wenta mówił "największa broń Metalurga" i Sławomir Szmal, który obronił m.in. szereg groźnych rzutów najskuteczniejszych w ekipie rywali Renato Vugrinca i Mladena Rakcevica, a także rzuty karne, w tym jeden w ostatnich sekundach spotkania.

Metalurg będzie miał okazję do rewanżu na mistrzach Polski już w następną sobotę, w Hali Legionów w Kielcach.

Metalurg Skopje - Vive Targi Kielce 21:23 (12:10)

Metalurg: Darko Stanic, Petar Angelov - Renato Vugrinec 7, Mladen Rakcevic 6, Dejan Manaskov 3, Goce Georgievski 2, Zlatko Mojsovski 2, Miladin Kozlina 1, Damir Batinovic, Ace Jonovski, Velko Markovski, Filip Mirkulovski, Zlatko Mojsoski

Vive Targi: Sławomir Szmal - Ivan Cupic 8, Michał Jurecki 4, Krzysztof Lijewski 3, Karol Bielecki 2, Denis Buntic 2, Żeljko Musa 1, Rastko Stojkovic 1, Manuel Strlek 1, Uros Zorman 1, Piotr Grabarczyk, Mateusz Jachlewski.

Kary: Metalurg - 4, Vive - 8 minut.

Sędziowie: Andriej Gousko i Sirhiej Repkin (Białoruś).

Widzów: 6963.