Zaczynała pod okiem taty Roberta, gdy mieszkali w Niemczech. Miała wtedy pięć lat. Jej ojciec pracował tam jako trener tenisa. Godziny spędzone z nim na korcie przyniosły efekt bardzo szybko. Miała sześć lat, gdy wygrała pierwszy turniej dziecięcy.

Potem często jeździła na juniorskie turnieje polskie i zagraniczne. Zdobywała doświadczenie. Opłaciło się, bo latem 2005 roku wygrała turniej juniorski na słynnych kortach Wimbledonu! W październiku 2005 roku wystartowała w juniorskim, ale bardzo prestiżowym, drużynowym turnieju Fed Cup. Nie przegrała nawet seta i wraz z siostrą Urszulą oraz Maksymilią Wandel wygrały te zawody.

W zawodowym tenisie zadebiutowała w maju, w warszawskim J&S Cup. Była wtedy na 309. miejscu w rankingu światowym. Odpadła dopiero w ćwierćfinale, pokonując po drodze kilka mocnych rywalek, m.in. zajmującą wtedy 12. miejsce na świecie Anastazję Myskinę.

11 czerwca 2006 roku wygrała - bez straty seta - French Open juniorek, odnosząc drugie wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze. I jako pierwsza Polka w historii została liderką światowej listy w kategorii do lat 18, czyli tzw. ITF. Wkrótce potem zaproszono ją do udziału w głównym turnieju w Wimbledonie. Odpadła dopiero w 1/8 finału po pojedynku ze słynną Kim Clijsters.

W sierpniu zadebiutowała w US Open. Mimo porażki w drugiej rundzie, wskoczyła do czołowej setki rankingu światowego.

Kolejny sukces w 2006 roku przyszedł w Luksemburgu. Po przejściu eliminacji Agnieszka dotarła do półfinału, po drodze pokunując byłą liderkę światowego rankingu, Amerykankę Venus Williams oraz Rosjankę Jelenę Dementiewą. Na koniec sezonu zajmowała już 53. miejsce w rankingu WTA.

W bieżącym roku zanotowała świetny występ w Miami, gdzie doszła do czwartej rundy. Radwańska pokonała wtedy słynną Szwajcarkę Martinę Hingis. W maju wraz siostrą, Urszulą, wygrała deblowy turniej w Stambule. 5. sierpnia "Isia" zwyciężyła natomiast w pierwszym w karierze turnieju singlowym rangi WTA. Polka nie dała się pokonać żadnej z rywalek w Sztokholmie.

Teraz jest na 32. miejscu w rankingu, ale po sukcesach w US Open na pewno jeszcze awansuje.

Radwańska dotychczas zarobiła 409 tys. dolarów (około 1,2 mln. złotych). A tylko w tym roku aż 245 tys. dolarów.

Agnieszka Radwańska
Data urodzenia: 6 marca 1989 roku
Miejsce urodzenia: Kraków
Wzrost: 172 cm
Waga: 56 kg
Styl gry: praworęczna
W rankingu zawodowym - WTA: od 23 kwietnia 2005 r.
Trener: Robert Piotr Radwański