W poniedziałek podpisano również umowę z firmami, które mają zaprojektować Stadion Narodowy. Czyli Konsorcjum JSK Architekci oraz GMP Architekten von Gerkan, Marg und Partner i Schlaich Bergermann und Partner.

Reklama

Zatem kibice mogą być spokojni. UEFA nie zabierze nam prawa do organizacji Euro 2012. Stadion Narodowy powstanie. Ale to dopiero początek. Trzeba jeszcze wybudować stadiony w Gdańsku i we Wrocławiu. Że już nie wspomnieć o autostradach...

Budowa w niecce Stadionu X-lecia to dobry pomysł. "Decyzję podjęliśmy po gruntownej analizie. Pod uwagę brane były takie względy, jak ukształtowanie terenu, wielofunkcyjność obiektu i możliwości jego późniejszego wykorzystania. Poza tym usytuowanie go w niecce otworzy możliwość wykorzystania jego otoczenia do rozbudowy dodatkowej infrastruktury sportowej i parkingów" - wyjaśnił minister sportu, Mirosław Drzewiecki.

Do końca stycznia kibice będą mogli obejrzeć dokładnie, jak będzie wyglądał stadion. Powstanie jego dokładna makieta. Według ministra sportu, obiekt będzie gotowy do lata 2011 roku. Czyli bez problemów zdążymy na Euro 2012.

"Do 31 stycznia powinniśmy poznać wstępną koncepcję obiektu, a później architekci rozpoczną pracę nad detalami technicznymi i właściwym projektem. Jeśli nie będzie żadnych opóźnień, to już we wrześniu 2008 roku rozpoczną się prace nad utwardzaniem terenu, a w marcu 2009 roku na teren ten wejdzie generalny wykonawca" - dodał Drzewiecki.