Trafienia Santa Cruza na niewiele się jednak zdały. Arsenal wygrał z Blackburn po dogrywce 3:2, i to on zagra w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej.

Po 29 minutach goście prowadzili już 2:0. W międzyczasie Polak popisał się kilkoma ładnymi interwencjami. "Fabian" nie dał się pokonać reprezentantowi Anglii Davidowi Bentleyowi i Davidowi Dunnowi. Ale w 42. minucie skończyła się dobra passa naszego bramkarza. Fabiański przepuścił pierwszego gola na Wyspach po strzale Santa Cruza. Obejrzyj wideo.

Ten sam zawodnik wyrównał na 2:2. Polak trochę zawahał się przy dośrodkowaniu, ale przy uderzeniu głową Paragwajczyka nie miał żadnych szans. Zobacz, czy były bramkarz warszawskiej Legii mógł zachować się lepiej.

W dalszej części spotkania "Fabian" miał sporo pracy, bo Arsenal grał o jednego zawodnika mniej i Blackburn stwarzało dużo sytuacji. Fabiański grał jednak bardzo pewnie i już do końcowego gwizdka nie dał się pokonać. A jego koledzy strzelili w dogrywce zwycięskiego gola i awansowali do półfinału Pucharu Ligi.