"Królewscy" przez długi czas nie potrafili przełamać defensywy Alicante. W końcu ta sztuka udała się Arienowi Robbenowi, który w 31. minucie meczu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, wykorzystując podanie od Higuaina. Jerzy Dudek miał stosunkowo niewiele pracy, choć kilkakrotnie popisywał się bardzo pewnymi interwencjami na przedpolu.

Niestety, w dugiej połowie Real Madryt, zadowolony za skromnego prowadzenia, poczuł, że mecz sam się wygra. Piłkarze Alicante szybko wyprowadzili ich z błędu. W 62. minucie zawodnik gości Borja strzałem głową pokonał Dudka i doprowadził do remisu. Nasz rodak był bez szans.

Gdy już wydawało się, że będzie potrzebna dogrywka (spotkanie w Alicante zakończyło się wynikiem 1:1), awans do kolejnej rundy Pucharu Króla zapewnił Realowi Guti, który pokonał bramkarza rywali już w doliczonym czasie gry.

Sensacją zakończył się mecz Barcelony z trzecioligowcem CD Alcoyano. Mimo że do przerwy "Duma Katalonii" prowadziła 2:0, to nie potrafiła dowieść zwycięstwa do końca spotkania. Ambitnych trzecioligowców stać było na dwa trafienia i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Do kolejnej rundy awansowali jednak podopieczni Franka Rijkaarda, którzy wygrali w pierwszym meczu.

Real Madryt - Alicante 2:1
1:0 Arien Robben 31'