As naszej reprezentacji skręcił staw skokowy na początku grudnia podczas turnieju na Węgrzech. Jak się okazało, siatkarz przegrał walkę z czasem i nie wyleczył do końca urazu. Kontuzja jest zbyt poważna, żeby mógł zagrać w Izmirze - przekonywał serwis sport.pl.

Reklama

Byłby to już trzeci zawodnik, który wypadł z kadry Raula Lozano. Wcześniej z wyjazdem do Turcji pożegnali się Łukasz Kadziewicz i Michał Winiarski. Ale to jeszcze nie jest przesądzone.

W piątek zapadnie decyzja co do "Szampona". "Wlazły narzekał na ból kostki. Nie wiadomo było dokładnie, na ile poważna jest ta dolegliwość, więc został wysłany do warszawskiej Kliniki Ortopedii i Medycyny Sportowej "Carolina" na badania. Na podstawie ich wyników podjęta zostanie decyzja o wyjeździe Mariusza do Izmiru. Na obecną chwilę nie jest to przesądzone" - powiedział serwisowi reprezentacja.net asysten Raula Lozano Alojzy Świderek.

Turniej w Izmirze rozpocznie się w poniedziałek. Osiem drużyn grać będzie o awans do Igrzysk Olimpijskich. Przepustki do Pekinu dostaną tylko zwycięzcy. Polska znalazła się z grupie z Włochami, Hiszpanią i Holandią.