Polski pływak swój start w Pekinie zakończył przekonującym zwycięstwem. Korzeniowski w ostatnim dniu rywalizacji był najszybszy na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

Na podium znalazł się także Mateusz Matczak, który w finale zmagań na 400 m st. zmiennym zajął drugie miejsce. Przegrał tylko ze znakomitym Węgrem, Laszlo Csehem.

Niestey zdecydowanie słabiej w przedolimpijskiej próbie spisała się Otylia Jędrzejczak, która uplasowała się na dopiero szóstej pozycji w wyścigu na 100 m st. mot. Nasza rodaczka tłumaczy jednak, że w wynik nie był tu najważniejszy. "Do Chin przyjechałam przede wszystkim zobaczyć basen olimpijski. Na moją prośbę trener wcisnął w nasz napięty grafik treningowy wyjazd do Chin" - powiedział Jędrzejczak, która w Pekinie będzie broniła tytułu mistrzyni olimpijskiej w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym.