Prowadzenie w 10. minucie spotkania objęli gospodarze turnieju po pięknym strzale Sulleya Ali Muntariego.

Kolejne minuty należały jednak do "Słoni". Piłkarze prowadzeni przez gwiazdora londyńskiej Chelsea, Didier Drogbę, po niespełna kwadransie wyrównali, a po kolejnych 10 minutach to oni cieszyli się z prowadzenia.

W drugiej części spotkania gospodarze za wszelką cenę starali się wyrównać, ale z ich ataków niewiele wynikało. Dopiero dzięki świetnej indywidualnej Quincy'ego Owusu Abeyie Ghanie w 68. minucie udało się odrobić straty.

Potem był już łatwiej. Niesieni dopingiem kibiców piłkarze Ghany w 80. minucie po ładnej zespołowej akcji strzelili bramkę na 3:2. Chwilę później było już 4:2. Dzieła zniszczenia dkończył strzałem zza pola karnego Haminu Dramani.

"Rozegraliśmy doskonałe spotkanie. Rywale mieli dużo okazji strzeleckich, ale nie potrafili ich wykorzystać. Muszę podziękować swoim podopiecznym za dobrą grę" - powiedział po meczu trener Ghany Claude Le Roy.

Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej 4:2 (1:2)

Bramki: dla Ghany - Sulley Muntari 10, Ouincy Owusu-Abeyie 70, Junior Agogo 80, Haminu Dramani 84; dla WKS - Boubacar Sanogo 24, 32. Sędziował Jerome Damon