Nasza najlepsza tenisistka rozpoczęła bardzo skoncentrowana. Wiedziała, że nawet jedno przełamanie może oznaczać porażkę w pierwszym secie. Dlatego grała ostrożnie, ale skutecznie. Prowadziła 3:2, ale wtedy Szarapowa wygrała trzy gemy z rzędu i to ona wyszła na prowadzenie. Dzięki temu wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugim nasza najlepsza tenisistka zaczęła lepiej - od prowadzenia 2:1, ale potem było gorzej. Szarapowa udowodniła, że zasłużenie należy do ścisłej światowej czołówki. Ambicja Agnieszki Radwańskiej nie wystarczała. Rosjanka jest po prostu lepsza, wygrała drugiego seta 6:3 i to ona zagra w finale w Dausze.

Rosjanka koniecznie chciała się zerewanżować na 18-letniej krakowiance za porażkę w US Open. "Nie zwykłam przegrywać dwóch kolejnych meczów z tą samą przeciwniczką. Jestem podekscytowana, że tak szybko znów mogę zagrać z Agnieszką" - mówiła Szarapowa.