Prawie do końca pierwszej połowy kibice w Wodzisławiu nie zobaczyli żadnej bramki. Dopiero w 40. minucie szansę wykorzystał Szymon Kaźmierowski. Dyskobolia prowadzłi 0:1, ale nie długo cieszyła się przewagą. W 44. minucie Ilijan Micanski z rzutu karnego doprowadził do remisu. Wynik po pierwszej części spotkania - 1:1. Od 82. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, po tym za czerwoną kartkę zszedł z boiska Błażej Radler. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Golem Piotra Piechniaka Dyskobolia zapewniła sobie awans do półfinału.

W poprzednim meczu w Grodzisku Dyskobolia zremisowała z Odrą Wodzisław 2:2. Walka o półfinał zapowiada się bardzo emocjonująco. Na razie jest bezbramkowy remis.

W Krakowie po pierwszej połowie Górnik prowadził 1:0. Bramkę strzelił Dawid Jarka. Od 58. minuty gospodarze grali w dziesiątkę - z boiska z czerwoną kartką zszedł Łukasz Tupalski. W 70. minucie po raz kolejny udany strzał na bramkę zanotował Jarka i było już pewne, że to piłkarze z Zabrza zagrają w półfinale Pucharu Ekstraklasy.

W pierwszym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy piłkarze Cracovii pokonali na wyjeździe Górnika Zabrze 1:0 i są zdecydowanie bliżej awansu.

Groclinem zmierzy się w pierwszym meczu jako gospodarz z Górnikiem 18 marca o godz. 18.20. W drugim półfinale Legia najpierw podejmować będzie Wisłę - 19 marca o godz. 18.20.

Spotkania rewanżowe zaplanowano na 15 i 16 kwietnia 2008 roku, zaś finał na 17 maja