Polskie szpadzistki zajęły czwarte miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Pekinie. W spotkaniu o brązowy medal przegrały z Niemkami 35:45.

Polski zespół, walczący w składzie: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Magdalena Grabowska, Magdelana Piekarska (wszystkie AZS AWF Warszawa) i Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice), w 1/8 finału pokonał Ukrainę 45:39, a w ćwierćfinale Włochy 45:33.

W półfinale podopieczne trenera Artura Jamrozika nie sprostały broniącym tytułu Francuzkom, przegrywając 32:35.

W tym roku mistrzostwa świata odbywają się tylko w konkurencjach, które nie znalazły się w programie igrzysk w Pekinie. Oprócz szpadzistek o drużynowe mistrzostwo świata rywalizowali floreciści - polski zespół wywalczył brązowy medal.