Sprawę wyjaśnia komitet antydopingowy Arabii Saudyjskiej. Już po raz drugi karierze, w ciągu trzech lat, Al-Muwallad nie zaliczył testu antynarkotykowego. Piłkarz 9 maja 2019 roku otrzymał roczną dyskwalifikację za używanie zabronionych substancji podczas ligowego meczu z drużyną z Al-Nasr. Po kolejnym konflikcie z przepisami zawodnik został zawieszony, na szczeblu rozgrywek krajowych i międzynarodowych, do czasu wyjaśnienia sprawy. Nie podano substancji, którą zażywał piłkarz. Grozi mu czteroletnia dyskwalifikacja.

Reklama

27-letni napastnik Al-Muwallad jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Jego bramka w meczu z Japonią zapewniła awans do finałów mistrzostwa świata 2018. W rosyjskim mundialu piłkarz niczym specjalnie się już nie wyróżnił.

Karierę zawodową rozpoczął w Al-Ittihad, gdy miał 16 lat. Dwa lata później zadebiutował w drużynie narodowej i strzelił swojego pierwszego gola dla Arabii Saudyjskiej przeciwko Chinom w kwalifikacjach mistrzostw Azji. Od tamtej pory został podstawowym piłkarzem reprezentacji, w której barwach rozegrał 68 meczów i strzelił 17 bramek. W roku 2022 Al-Muwallad rozegrał trzy mecze w podstawowym składzie Saudyjczyków.

Arabia Saudyjska jest jednym z rywali Polski w pierwszej fazie MŚ w Katarze. Spotkanie tych drużyn odbędzie się 26 listopada w Ar-Rajjan.

Reklama