Oprócz Algierii, w grupie C rywalami ekipy Bogdana Wenty będą: obrońcy tytułu mistrzowskiego - Niemcy oraz Rosjanie, Macedończycy i Tunezyjczycy. Do następnej rundy awansują po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy. Ewentualnymi rywalami "biało-czerwonych" w tej fazie finałów MŚ będą zespoły z grupy D, w której wystąpią: mistrz Europy Dania oraz Norwegia, Egipt, Serbia, Arabia Saudyjska i Brazylia.

>>>Wenta: Każdy mecz będzie jak finał

Polska - Algieria 39:22 (17:8)

Polska: 1. Szmal, 2. Jaszka 3. Lijewski, 4. Kuchczyński 8. Bielecki 9. Siódmiak 10. Żółtak, 11. Wleklak, 13. Jurecki, 14. Jurasik, 15. Jurecki, 19. Tłuczyński, 20. Jurkiewicz, 21. Malcher, 22. Lijewski, 27. Gliński

Algieria: 1. Rabir, 3. Chehbour, 5. Benkahla, 6. Berkous, 7. Boudrali, 8. Labane, 9. Bouakaz, 10. Boultif, 11. Layadi, 13. Chehbour, 14. Zouaoui, 15. Soudani, 16. Kerbouche, 17. Berriah, 18. Toum, 20. Ali Yahi

I połowa:

Pierwszą bramkę zdobyli Algierczycy - do naszej bramki trafił Soudani. Szybko wyrównał Jurecki, ale za chwilę znów strzelał Soudani i było 2:1 dla Algierczyków.

Na odpowiedź Polaków nie trzeba było długo czekać - Jurecki i 2:2. Tłuczyński i w 5. minucie 3:2. Kolejne dwie bramki zdobył Jurecki i szybko zrobiło się 5:2 dla Polski. Wtedy nasi rywale wzięli się do odrabiania strat i doprowadzili do stanu 5:4.

12. minuta - 2 minuty kary dla najlepszego strzelca Algierii Chehboura. Polacy grają w przewadze, ale Jurasik nie dał rady pokonać ponownie Rabira. Za to rywale doprowadzają do remisu 5:5.

Gra stała się wyrównana. Przy stanie 6:6, bramkę ze strzału z dystansu zdobył Michał Jurecki i znów wyszliśmy na prowadzenie 7:6, z którego szybko zrobiło się 10:6 w 19. minucie.

11:6 - kolejną bramkę dla naszej ekipy zdobył Daniel Żółtaka. Trener Algierczyków poprosił o czas, ale po powrocie na boisko Polacy zdobyli kolejną bramkę.

14:6 dla Polaków i dopiero wtedy Algierczycy zdobyli kolejną bramkę, którą zdobył Chehbour. Tym razem o przerwę poprosili nasi szkoleniowcy. Po wznowieniu - kolejna bramka dla naszej ekipy. Udaje się uzyskać coraz większą przewagę.

Pierwszy rzut karny w meczu - dla Algierii za przewinienie Jurasika. Pada bramka, ale sędziowie nakazują powtórzenie. Niestety, Aziz Benkahl po raz drugi pokonuje Sławomira Szmala.

Koniec pierwszej części meczu - 17:8 dla Polaków.

II połowa:

Druga połowa zaczęłą się od kolejnej bramki Polaków, ale Algierczycy szybko wyrównali do 18:9. Doskonała akcja Jurasika i jest 19:9 dla naszej drużyny.

20:10 - Jurasik ze skrzydła i mamy kolejną bramkę. Chwilę później próbuje Labane, ale po raz kolejny doskonale w sytuacji 1 na 1 broni Szmal. Przewaga Polaków rośnie coraz bardziej. Strzela Tłuczyński i 25:13, po nim i 26:13.

Zmiana w Polskiej bramce. Schodzi fantastyczny Sławomir Szmal, a jego miejsce zajmuje Adam Malcher.

46. minuta - po kontrze Rafał Gliński pokonuje bramkarza Algierii i jest 27:13. Czas dla Algierii, a po wznowieniu gry bramka dla naszych rywali. Strzela po raz kolejny w tym spotkaniu Chehbour. Odpowiedź Polakó bardzo szybka - Żółtrak środkiem i 28:14.

29:15 - dwie bramki pod rząd zdobywa Chehbour, robi się 29-17.

Na siedem minut przed końcem meczu mamy dwunastobramkową przewagę - 34:20.

Algierscy obrońcy grają niepewnie, co wykorzystuje Krzysztof Lijewski - 36:21. Dwie kolejne bramki - jedną po drugiej - zdobywa Michał Jurecki - 38:21 i dwie minuty do końca spotkania.

Bartosz Jurecki - ostatnia akcja i spotkanie kończy się 39:22!