O losach pierwszego seta zadecydowało jedyne przełamanie serwisu Polaków w trzecim gemie, dzięki któremu Lopez i Robredo prowadzili później 3:1, 4:2 i 5:3, choć w ósmym gemie obronili trzy "break pointy".

Druga partia rozpoczęła się także od przełamania serwisu polskich tenisistów w trzecim gemie, ale w szóstym Fyrstenberg i Matkowski odrobili stratę i wyszli na 4:3, a następnie 5:4, zanim wyrównali stan meczu.

Również w decydującym secie Hiszpanie zdobyli "breaka" w trzecim gemie, ale tym razem utrzymali przewagę jednego przełamania do końca i zakończyli trwające godzinę i 40 minut spotkanie przy pierwszej z dwóch piłek meczowych.

Oprócz Fyrstenberga i Matkowskiego w drabince deblowej znalazł się jeszcze jeden polski tenisista - Łukasz Kubot, a jego partnerem jest Austriak Oliver Marach. W drugiej rundzie zmierzą się z Niemcami Michaelem Kohlmannem i Alexandrem Wasske.

Wynik spotkania drugiej rundy gry podwójnej mężczyzn:

Marc Lopez, Tommy Robredo (Hiszpania) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) 6:4, 4:6, 6:4.