Dziennik Gazeta Prawana logo

Mecze gwiazd "All-Star" również w tenisie

9 września 2009, 09:54
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nowy dyrektor wykonawczy ATP Adam Helfant ujawnił plany zorganizowania w przyszłym roku turniejów tenisowych gwiazd All-Star, aby zwiększyć popularność tej dyscypliny w świecie.

Helfant twierdzi, że gratką dla fanów będzie oglądanie Rogera Federera i Andy Roddicka rywalizujących w szybkości serwisu lub Rafaela Nadala i Andy Murraya w pojedynku na... skróty.

Pomysł dyrektora to jedno lub dwudniowa impreza w marcu, na tydzień przed prestiżowym turniejem w Indian Wells. W programie będą konkursy siły serwisu lub kunszt zagrywania dropszotów. Profesjonalni tenisiści stworzą deble z amatorami, gwiazdami świata rozrywki.

"Szukamy sposobów poszerzenia zasięgu oddziaływania tenisa, przyciągnięcia do niego na stałe przypadkowych dotąd kibiców sportu. To działa w innych sportach. Zobaczymy, jak sprawdzi się w naszym" - powiedział Helfant.

Helfant, który dorastał w Nowym Jorku, ukończył studia inżynierskie w słynnym Massachusetts Institute of Technology (MIT) i prawo na Harvardzie. Pracował dla hokejowej ligi NHL i w dziale marketingu firmy Nike, w której poznał Federera i Marię Szarapowa, gdy negocjował ich kontrakty reklamowe. Od stycznia zatrudniony jest w ATP.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj