Srebro dla siatkarzy w Paryżu

To ósmy polski medal w grach zespołowych, czwarty w siatkówce, a drugi drużyny mężczyzn, po złotym z 1976 roku ekipy pod wodzą słynnego trenera Huberta Jerzego Wagnera.

Na podium stanęło 13 zawodników kadry prowadzonej przez Serba Nikolę Grbica: Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i Bartłomiej Bołądź, który zaczął turniej jako rezerwowy, a później zastąpił w składzie meczowym kontuzjowanego Bieńka.

306. medal dla Polski w letnich igrzyskach olimpijskich

Polscy siatkarze wywalczyli 306. w historii medal dla Polski w letnich igrzyskach olimpijskich. Zdobyli srebro po sobotniej porażce z Francją w finale trwającej edycji w Paryżu.

To czwarty medal biało-czerwonych w tej dyscyplinie. Jedyne złoto wywalczyli w 1976 roku w Montrealu.

Najczęściej na olimpijskim podium stawali lekkoatleci - zdobyli 29 złotych, 20 srebrnych i 18 brązowych krążków.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Ile medali zdobyli Polacy?

Po rozstrzygnięciu zmagań siatkarzy Polska ma w dorobku osiem medal: poza ich srebrnym, złoty Aleksandry Mirosław we wspinaczce sportowej na czas, także srebrny kajakarki górskiej Klaudii Zwolińskiej oraz brązowe: czwórki podwójnej wioślarzy, drużyny szpadzistek, tenisistki Igi Świątek, Aleksandry Kałuckiej we wspinaczce i Natalii Kaczmarek w biegu na 400 m.

Dziewiąty medal ma zapewniony pięściarka Julia Szeremeta, która w sobotni wieczór powalczy o złoto w kategorii 57 kg.