37-letni Maddalone na zawodowych ringach wygrał 33 walki, a sześć przegrał (m.in. z rodakiem Evanderem Holyfieldem, Rosjaninem Denisem Bojcowem i Francuzem Jeanem Marcem Mormeckiem).

Reklama

Trzy lata młodszy Adamek, były mistrz świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej, legitymuje się rekordem 40-1. Trzy tygodnie temu polski pięściarz pokonał na punkty Michaela Granta (USA) i było to jego czwarte z rzędu zwycięstwo w królewskiej wadze.

Pojedynek z mającym włoskie korzenie Maddalone ma być dla Adamka "przetarciem" przed planowaną na 11 marca przyszłego roku walką z mistrzem świata federacji WBC Witalijem Kliczką. Kilka dni temu o tych negocjacjach informowały ukraińskie media.

Vinny Maddalone boksuje profesjonalnie od 11 lat, ale w jego bilansie brakuje 12-rundowych konfrontacji. Adamek walczył na pełnym dystansie siedem razy.

Pochodzący z Gilowic na Żywiecczyźnie "Góral" Adamek jest klasyfikowany w czołówce rankingów wszystkich czterech największych organizacji na świecie: WBO 1. (oficjalny pretendent dla Władimira Kliczki), IBF 3., WBC 4., WBA 9. Natomiast Maddalone'a nie ma na żadnej z list.