Pojedynek ten duńskie media okrzyknęły mianem "boksu starców" - obaj rywale mają w sumie 94 lata. W ostatnich dniach w prasie pojawiło się sporo złośliwych komentarzy na temat stanu zdrowia weteranów.

Reklama

Holyfield po wygranej walce z Francois Bothą w Las Vegas 10 kwietnia 2010 roku jest aktualnym mistrzem świata federacji WBF. Stawką pojedynku w Kopenhadze nie był jednak żaden tytuł. Pokonując Duńczyka odnotował 44. zwycięstwo w zawodowej karierze, w tym 29. przed czasem. Poniósł dotychczas dziesięć porażek i dwukrotnie remisował.

Natomiast Nielsen, nazywany w swoim kraju "Super Brian", w karierze przegrał dopiero trzeci raz, a w dorobku ma 64 wygrane starcia (43 przez nokaut). W styczniu 1996 roku zdobył tytuł mistrza świata federacji IBO po pokonaniu Tony'ego la Rosa, po czym obronił go pięć razy.

W 1999 roku Duńczyk wyrównał rekord Rocky'ego Marciano - 49 wygranych walk z rzędu. Po porażce z Amerykaninem Mike'em Tysonem w styczniu 2001 roku w Kopenhadze wygrał jeszcze dwa mniej znaczące pojedynki i zakończył karierę w 2003 roku.