Tomasz Adamek przegrał jednogłośnie na punkty z Arturem Szpilką. Na pocieszenie pozostaje mu większa gaża, jaką dostanie za wyjście do ringu. Zobacz, ile zarobili obaj bokserzy.
Na konto Adamka wpłynie równowartość 250 tysięcy dolarów. Jego rywal, Artur Szpilka zarobił prawie o połowę mniej. "Szpila" zainkasował 425 tysięcy złotych. Część z tej kwoty bokser z Wieliczki otrzyma w gotówce, a część rozliczono przy pomocy biletów na galę Polsat Boxing Night.
Szpilka po pokonaniu "Górala" otrzymał pasy mistrza Polski oraz IBF International. Zwycięstwo w tej walce jest dla niego przepustką do dalszej kariery. Natomiast dla 37-letniego Adamka to koniec kariery. Pięściarz pochodzący z Gilowic zapowiedział po walce, że rozstaje się z boksem i przechodzi na emeryturę.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Media
Powiązane
Zobacz
|