Nowaczek, prezes i trener klubu RUSHH Kielce, a jeszcze do niedawna wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. marketingu i finansów, otrzymał 43 głosy; trzech delegatów było przeciwko, jeden głos nieważny.

Reklama

Kielczanin do tej pory zaangażowany był m.in. w organizację wielu imprez, m.in. meczów seniorskiej reprezentacji w ramach projektu "Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego" czy Memoriału Leszka Drogosza. W barwach klubu RUSHH występują wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, na czele z Bartoszem Gołębiewskim i Danielem Adamcem.

Jakiś czas temu, poza Nowaczkiem, z funkcji wiceprezesów PZB zrezygnowali Maciej Demel i Sławomir Kozłowski. Podczas nadzwyczajnego kongresu Nowaczek został nowym szefem Związku. Jego poprzednik Piotrowski, który przez wiele sezonów z sukcesami jako szkoleniowiec prowadził kobiecą reprezentację biało-czerwonych (za jego czasów polskie zawodniczki, na czele z Karoliną Michalczuk, obecną trenerką kadry, zdobywały medale mistrzostw świata i Europy), pełnił funkcję przez 2,5 roku.