Początkowo wydawało się, że do pojedynku w stolicy Demokratycznej Republice Konga dojdzie 18 stycznia, a później wymieniano termin o tydzień późniejszy. Teraz ogłoszono nową datę.

Reklama

Jak napisano na portalu bokser.org, w negocjacje pomiędzy menedżerem boksera z DR Konga a jego promotorem Donem Kingiem włączył się prezydent World Boxing Council - Mauricio Sulaiman.

Makabu - Cieślak 31 stycznia. Brawo Mauricio Sulaiman, prezydent WBC! Dokonał tego, pogodził DKP z zespołem Makabu! Moim zdaniem 31 stycznia, w Kinszasie, Michał Cieślak wejdzie do ringu walcząc o tytuł mistrza świata WBC! Wierzyłem w szefa WBC - napisał na Twitterze promotor Andrzej Wasilewski.

Cieślak, który do pojedynku mistrzowskiego przygotowuje się w Krynicy-Zdroju, ma szansę dołączyć do innych polskich pięściarzy, którzy zdobyli pasy czempionów kategorii junior ciężkiej: Dariusza Michalczewskiego, Tomasza Adamka, Krzysztofa Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego.

Dotychczas Cieślak na zawodowych ringach jeszcze nie przegrał. W poprzednim roku wygrał z Yourim Kalengą (25-6, 18 KO) z DR Konga i Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (31-7, 28 KO).

Jego przeciwnik w walce mistrzowskiej - Makabu - w 2019 roku zwyciężył dwa razy w Rosji; pokonał Dimitrija Kudriaszowa i Aleksieja Papina. W połowie 2016 roku boksował o tytuł WBC z Tonym Bellew i nawet posłał Brytyjczyka na deski w pierwszej rundzie, ale ostatecznie przegrał w trzeciej.