W tym dolnośląskim mieście odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Brodnickiej, jej promotora Mariusza Grabowskiego i burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego.

Reklama

W tym roku stawiam przed sobą kolejne wyzwania, a jednym z nich jest wygrywanie kolejnych pojedynków mistrzowskich. Chcę ustanowić rekord w liczbie regularnych obron pasa WBO w jednej kategorii. Obecnie w Polsce jestem jedyną pięściarką posiadającą tytuł mistrzyni świata. Czuję wielką odpowiedzialność, ciężko i mądrze pracuję, aby nie zawieść tych, którzy na mnie liczą – stwierdziła Brodnicka.

Już wkrótce niepokonana na zawodowych ringach zawodniczka Tymex Boxing Promotion, legitymująca się rekordem 18-0, spotka się z byłą mistrzynią Europy Belgijką Djemillą "The Pitbull" Gontaruk (16-6-2).

Nie wiem, czy unifikacja pasów jest już możliwa i nastąpi w kolejnym tegorocznym pojedynku, czy później, ale mogę zapewnić, że plany na ten sezon są wyjątkowe – dodała podopieczna amerykańskiego trenera Gusa Currena.

Reklama

Po zwycięstwach nad Kanadyjką Sarah Pucek, Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, Meksykanką Janeth Perez oraz Argentynką Edith Soledad Matthysse, w piątej obronie Brodnicka zmierzy się z Gontaruk, która już wcześniej boksowała o ten sam pas mistrzowski WBO wagi super piórkowej. Przegrała wówczas z Ramoną Kuehne. Do potyczki Polki z Niemką nigdy nie doszło. Pięściarka Tymexu nie mogła doczekać się walki z Kuehne, dlatego sięgnęła po tymczasowe trofeum WBO, a następnie uznana została pełnoprawną mistrzynią globu World Boxing Organization.

Bardzo się cieszę, że bardzo ważna, piąta już obrona pasa mistrzyni świata przez Ewę Brodnicką będzie miała miejsce w Dzierżoniowie. Władze tego miasta, na czele z burmistrzem Dariuszem Kucharskim, mocno angażują się w promocję boksu. Wydarzeniem Tymex Boxing Night 11 będą występy Ewy oraz Damiana Wrzesińskiego, który o międzynarodowe mistrzostwo Polski wagi lekkiej powalczy z Meksykaninem Sergio Puente – przyznał promotor i organizator gali Grabowski. Jego najbliższymi współpracownikami są Mariusz Konieczyński i Marcel Grabowski.

7 marca w barwach Tymexu zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Niemiec Sahan Aybay (9-0). Pojedynki rankingowe stoczą także: Michał Leśniak, Oskar Kapczyński, Oskar Wierzejski i debiutant Kamil Kuździeń.

Mariusz Grabowski dodał, że kolejna gala - "Tymex Boxing Night 12" zaplanowana jest na końcówkę kwietnia. Szykujemy się nam kolejny ciekawy debiut. Tym razem będzie to Ukrainiec z polskim paszportem Aleksander Strecki, olimpijczyk z Pekinu i brązowy medalista amatorskich mistrzostw Europy. Rośniemy w siłę jako grupa boksu zawodowego.