Zawody w Warszawie były zaplanowane w pierwszych dniach czerwca. W nowym kalendarza widnieją w pierwszej połowie grudnia.

Reklama

Z turniejów międzynarodowych, na początku listopada odbędzie się w Kielcach Memoriał Leszka Drogosza, a miesiąc później wspomniany Memoriał Feliksa Stamma. Mistrzostwa Polski kobiet chcemy rozegrać od 11 do 15 listopada, a MP mężczyzn w dniach 15-21 listopada. Miejsca nie są jeszcze ustalone – poinformował kierownik wyszkolenia w PZB Paweł Pasiak.

Z powodu pandemii koronawirusa od połowy marca, tj. od przerwanych kwalifikacji olimpijskich w Londynie, nie odbywają się żadne kontynentalne imprezy w boksie.

W piątek w Kielcach będzie miała miejsce gala Suzuki Boxing Night II, organizowana przez Polski Związek Bokserski i firmę Suzuki Motor Poland. Zaplanowanych jest dziewięć walk w pięściarstwie olimpijskim (cztery kobiet i pięć mężczyzn) oraz pojedynek wieczoru z udziałem Mateusza Masternaka i Ukraińca Serhija Radczenko.

Nie jest jeszcze znany jesienny kalendarz europejskiej i światowej federacji. Turnieje kwalifikacyjne do igrzysk w Tokio mają się odbyć w 2021 roku.