Oficjalna informacja o pojedynku Szeremety z Gołowkinem pojawiła się już w ubiegłym roku, a pierwotnie termin wyznaczono na luty 2020. Organizacja IBF uznała Polaka obowiązkowym pretendentem, ale data walki ze znakomitym Kazachem była już kilka razy zmieniana.

Reklama

Na zawodowych ringach 31-letni białostoczanin Szeremeta, były mistrz Europy kategorii średniej, wygrał wszystkie 21 walk, w tym pięć przed czasem. Z kolei 38-letni Gołowkin ma na koncie 40 zwycięstw (aż 35 nokautów), a także po jednej porażce i remisie.

W październiku 2019 roku Kazach odzyskał pas czempiona IBF, pokonując na punkty Ukraińca Serhija Derewianczenkę. Na tej samej gali w Nowym Jorku Szeremeta wygrał w drugiej rundzie z Meksykaninem Oscarem Cortesem.

Zdaniem Coppingera z „The Athletic" do starcia Gołowkina z Szeremetą dojdzie ostatecznie 18 lub 19 grudnia.

W przeszłości o mistrzostwo świata kategorii średniej boksowało dwóch Polaków - Grzegorz Proksa i Maciej Sulęcki. Proksa przegrał z Gołowkinem w 2012 roku, a Sulęcki uległ Amerykaninowi Demetriusowi Andrade w 2019. Gołowkin pokonał także Daniela Urbańskiego w pojedynku rankingowym w 2006 roku.

Bardzo ciekawie zapowiada się również gala w Londynie 12 grudnia. Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) powalczą o wakujący tytuł mistrza świata WBO w junior ciężkiej. Natomiast możliwy jest też pojedynek w wadze ciężkiej: Mariusz Wach (36-6, 19 KO) - Hughie Fury (24-3, 14 KO).