Amerykanin przeszedł na bokserską emeryturę w 2015 roku, ale powrócił, aby pokonać Conora McGregora w 2017 roku poprawiając swój profesjonalny rekord do 50-0. Od tamtego czasu "Money" stoczył kilka tzw. walk pokazowych, które nie wliczają się do oficjalnego rekordu.

Reklama

Będzie to czwarte pokazowe starcie 45-letniego Mayweathera i jego drugie w Japonii. W sylwestrową noc 2018/2019 walczył z kickbokserem Tenshinem Nasukawą, którego znokautował przez TKO już w pierwszej rundzie.

Natomiast w czerwcu 2021 roku skonfrontował się z youtuberem Loganem Paulem w Miami. Walka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zakończyła się bez oficjalnego werdyktu.

Ostatni pokazowy pojedynek Mayweathera odbył się w Abu Zabi z Donem Moore'em w maju tego roku, która również była nierozstrzygnięta z powodu charakteru walki.

Mayweather Jr. w galerii sław

W niedzielę Mayweather Jr. został wprowadzony do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu.

Zrobiłem wiele w mojej karierze, ale to jest do tej pory zdecydowanie najlepsze - powiedział Mayweather.

Promotorzy następnej walki byłego mistrza świata wagi półśredniej poinformowali, że starcie zaplanowane jest na wrzesień. Pojedynek odbędzie się na gali organizowanej przez federację RIZIN, aczkolwiek dokładna data, miejsce i zasady konfrontacji zostaną zapowiedziane do końca miesiąca.