W 2011 roku Chisora przegrał na punkty, natomiast trzy lata później poległ przed czasem. Stawką ich pojedynku będzie tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Fury jest uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy w historii. Jest niepokonanym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC. W przeszłości był także mistrzem świata federacji IBO, IBF, WBO.

Reklama

Brytyjczyk wygrał 32 z 33 zawodowych walk, w tym 23 przez nokaut. W grudniu 2018 roku zremisował starcie z Amerykaninem Deontay'em Wilderem. Sędziowie punktowali 115:111 dla Wildera, 114:110 dla Fury'ego i 113:113. Następnie Fury mierzył się z Wilderem w 2020 i 2021 roku i wygrał te starcia przez techniczny nokaut.

23 kwietnia Fury pokonał Dilliana Whyte'a podczas gali na stadionie Wembley i obronił tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Pojedynek zakończył się przez TKO w szóstej rundzie. Po tamtej walce Fury ogłosił zakończenie kariery i odrzucał kolejne propozycje walk. Skusił się jednak na trzeci pojedynek z Chisorą.

Reklama

Chcę być pierwszym mistrzem wagi ciężkiej, który ukończy dwie trylogie - ogłosił Fury.

Pojedynek wieczoru poprzedzi inna rywalizacja o tytuł. Pasa WBA w wadze ciężkiej będzie bronić Daniel Dubois. Brytyjczyk zmierzy się z Kevinem Lereną z RPA.