Informacja jest sporym zaskoczeniem, gdyż w połowie sierpnia Fury, zaledwie trzy dni po ogłoszeniu powrotu na ring, zadeklarował, że jednak definitywnie kończy karierę. Brytyjski pięściarz decyzję przekazał w dniu swoich 34. urodzin.

Reklama

Zaakceptowaliśmy wszystkie warunki przedstawione nam ostatnio przez zespół Fury'ego - ujawnił menadżer i promotor Matchroom Boxing Joshua 258. Informacja została ogłoszona z opóźnieniem ze względu na śmierć królowej Elżbiety II.

Analizujemy propozycję kontraktu - potwierdził promotor Fury'ego, Frank Warren.

Były mistrz świata wagi ciężkiej, 32-letni Joshua, poniósł w sierpniu drugą z rzędu porażkę z ukraińskim mistrzem WBA, WBO, IBF i IBO Ołeksandrem Usykiem w pojedynku rewanżowym rozegranym w Arabii Saudyjskiej. Po tej walce Fury, który w kwietniu po raz pierwszy ogłosił, że odchodzi na emeryturę, zdecydował się jednak wyzwać Joshuę do "Bitwy o Anglię".

Reklama

Anthony Joshua, wiem, że właśnie przegrałeś walkę z Usykiem. Ale teraz chciałbym dać ci szansę walki ze mną o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej WBC w ciągu najbliższych kilku miesięcy - zadeklarował Brytyjczyk.