Różański wywalczył pas mistrzowski federacji WBC kategorii bridger (górny limit - 101,6 kg) w kwietniu 2023 roku, gdy podczas gali KnockOut Boxing Night 27. wygrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Alenem Babicem. Po nieco ponad roku przystąpił do obrony pasa.

Reklama

Przeciwnikiem 38-letniego Polaka był siedem lata młodszy Okolie. Brytyjczyk w latach 2021-2023 był mistrzem świata WBO w kategorii cruiser i ma na koncie cztery zwycięskie walki o światowy czempionat.

Okolie ma patent na Polaków

Rywal Różańskiego ma patent na polskich pięściarzy. Wcześniej w swojej karierze pokonał czterech Polaków: Łukasza Rusiewicza (tko w czwartej rundzie), Nikodema Jeżewskiego (tko w drugiej), Krzysztofa Głowackiego (tko w szóstej) i Michała Cieślaka (jednogłośna decyzja sędziów).

Różański w pierwszej rundzie trzy razy leżał na deskach

Od początku walki Okolie wykorzystywał swoje warunki fizyczne - wzrost i większy zasięg ramion. Różański otrzymał kilka mocnych ciosów. Już w pierwszej rundzie trzykrotnie lądował na deskach. Za trzecim razem sędzia przerwał pojedynek. Polak został potraktowany bezlitośnie przez Brytyjczyka nigeryjskiego pochodzenia i poniósł pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

Cztery inne walki podczas gali

Reklama

Oprócz walki wieczoru, kibice obejrzeli jeszcze cztery inne pojedynki. W wadze średniej Fiodor Czerkaszyn (24-1-0, 14 KO) pokonał przez poddanie Meksykanina Jorge Cotę (31-7-0, 28 KO), w wadze junior ciężkiej Jan Czerklewicz (13-1-0, 3 KO) wygrał z Meksykaninem Paulem Valenzuelą Jr (28-12-0, 18 KO), w super średniej Kubańczyk Ihosvany Rafael Garcia (13-0-0, 10 KO) znokautował Łukasza Pławeckiego (7-2-2, 4 KO), a kategorii junior ciężkiej Kamil Ślendak (2-1-0, 1 KO) znokautował Daniela Płonkę (1-1-0, 1 KO).(PAP)

mg/ cegl/