Robert Kubica (Renault) zajął czwarte miejsce w wyścigu o Grand Prix Malezji, trzeciej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Wygrał Niemiec Sebastian Vettel, przed Australijczykiem Markiem Webberem (obaj Red Bull) i swoim rodakiem Nico Rosbergiem (Mercedes).

Klasyfikacja na czołowych miejscach ukształtowała się po dwóch inauguracyjnych zakrętach. Najszybciej ruszył z trzeciego pola Vettel, który zameldował się na czele stawki. Za nim jechał najszybszy w kwalifikacjach Webber, a trzeci był Rosberg. Kubica, który wystartował z szóstej pozycji, wyprzedził znacznie mniej doświadczonych Niemców Adriana Sutila (Force India) oraz Nico Huelkenberga (Williams) i był czwarty. Na tej pozycji ukończył też 60. wyścig w karierze. W 2008 roku w Malezji był drugi.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że przez 56 okrążeń na czele nie doszło do żadnych zmian. Wszyscy kierowcy tylko raz zjechali na zmianę opon i wizyta w alei serwisowej również nie wpłynęła na kolejność na torze.

22-letni Vettel, aktualny wicemistrz świata, wygrał szósty wyścig w karierze. W tym roku po raz pierwszy stanął na podium, choć w Bahrajnie i Australii startował z pierwszego pola. Na inaugurację sezonu problemy techniczne sprawiły, że dojechał do mety jako czwarty, a w Melbourne nie ukończył rywalizacji.

Na dziesiątym okrążeniu samochód reprezentującego barwy teamu Mercedes GP siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera miał awarię i Niemiec zjechał z toru.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął siódmy w wielkanocnej rywalizacji Brazylijczyk Felipe Massa. Wyprzedza dotychczasowego lidera i partnera z ekipy Ferrari Hiszpana Fernando Alonso oraz Vettela. Polski kierowca plasuje się na siódmej pozycji.