Dziennik Gazeta Prawana logo

Kubica dziewiąty na ostatnim treningu przed kwalifikacjami

13 listopada 2010, 13:56
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Robert Kubica - najlepszy sprzedawca w kraju
Robert Kubica - najlepszy sprzedawca w kraju/AP
Robert Kubica z teamu Renault uzyskał dziewiąty czas na trzecim i ostatnim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi, zamykającym sezon mistrzostw świata Formuły 1. Najszybszy był Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull-Renault.

Vettel wyprzedził kolegę z zespołu Australijczyka Marka Webbera oraz Brytyjczyka Lewisa Hamiltona z McLaren-Mercedes. Czwarty był Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari, lider klasyfikacji MŚ.

Na nowoczesnym torze Yas Marina rozstrzygną się w niedzielę losy mistrzostwa świata. Najbliżej tytułu jest Alonso, który zgromadził dotychczas 246 punktów, o osiem więcej od Webbera i o 15 od Vettela.

Najmniejsze szanse na ostateczny triumf w klasyfikacji MŚ ma Hamilton, bowiem jego strata wynosi 24 punkty. Brytyjczyk musiałby wygrać GP Abu Zabi, a jego trzej rywale powinni wypaść bardzo słabo, zaś Hiszpan nie mógłby zdobyć ani jednego punktu (ma więcej zwycięstw na koncie).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj