"To nieuniknione operacje, które pomogą w przeprowadzeniu szybkiej i intensywnej rehabilitacji. Wszystko przebiega według planu i z tego najbardziej należy się cieszyć" - napisano na stronie internetowej teamu Renault, w których barwach jeździł polski kierowca.

Reklama

Kubica zakończył pierwszą fazę rehabilitacji po wypadku, do którego doszło 6 lutego podczas rajdu samochodowego w Ligurii. Kierowca przeszedł już cztery poważne operacje nogi, barku i ręki.

"Dziękujemy Robertowi za siłę i jego chęć uczestniczenia w żmudnej rehabilitacji. Pierwsza jej faza dobiegła pomyślnie do końca. Nie było żadnych komplikacji. Teraz czeka go kolejny etap, na pewno bardziej intensywny" - można przeczytać na stronie Renault.

Polski kierowca Formuły 1 po wypadku spędził w szpitalu dwa miesiące. Wyszedł na święta Wielkanocne, ale szybko powrócił, by móc kontynuować leczenie.

Po niedawnym wyścigu o Grand Prix Turcji Kubicę odwiedził szef francuskiego teamu Eric Boullier i był zaskoczony postępami w rehabilitacji.

"Teraz już wiem, że to tylko kwestia czasu i cierpliwości. Robert jest świadomy tego, że czeka go długa droga" - powiedział Boullier.