Niemiecki kierowca w stanie śpiączki farmakologicznej. Robimy wszystko, by ograniczyć ciśnienie śródczaszkowe. Nie mogę się wypowiedzieć na temat tego, jakie ma szanse na przeżycie. Jest za wcześnie, żeby cokolwiek prognozować. Jak tylko będzie to możliwe, przekażemy dalsze informacje - powiedział profesor Jean-François Payen.

Jak poinformowali lekarze Schumacher jest w stanie hipotermii. Jest w znieczuleniu ogólnym, by zmniejszyć oddziaływanie bodźców zewnętrznych i zapewnić maksymalne dotlenienie mózgu.

Wiadomość o wypadku Schumachera otwiera większość programów informacyjnych w niemieckich mediach. W kilka godzin po tragedii zawiesiła się oficjalna strona internetowa sportowca. Serwery nie były zdolne obsłużyć tysięcy fanów szukających informacji o stanie swojego idola. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przekazują Schumacherowi, poprzez media społecznościowe, inni znani niemieccy sportowcy.

Michael Schumacher wczoraj miał groźny wypadek podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach. Sportowiec przewrócił się i uderzył głową w skałę. Jego stan jest krytyczny.

Schumacher jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Formuły 1. Wygrał 91 wyścigów. Siedmiokrotnie wywalczył tytuł mistrza świata.