Drugi na mecie V etapu, Giniel de Villiers z Afryki Południowej (Toyota) był gorszy o 4 minuty i 20 sek., a trzecie miejsce zajęła ekipa Amerykanina Robby’ego Gordona (Hummer) ze stratą 20 minut i 12 sekund.

Tuż za Małyszem i Martonem na metę przyjechali Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Toyota), który stracili do zwycięzców 29 minut i 20 sek. Martin Kaczmarski z portugalskim pilotem Filipe Palmeiro (Mini) zajęli 15 miejsce ze stratą 53 min. i 32 sek., Krzysztof Hołowczyc w parze z Konstantinem Żilcowem z Rosji (Mini) byli gorsi od zwycięzców o godzinę, 18 minut i 5 sek. i zajęli 22. lokatę.

W klasyfikacji łącznej prowadzi Roma, który ma 26 min. i 28 sek. przewagi nad Katarczykiem Nasserem Al-Attiyah (Mini) i 31 min. i 46 sek. nad Orlando Terranovą z Argentyny (Mini).
Dąbrowski jest dziewiąty (strata 1:45:58), Hołowczyc na 11. miejscu (2:22:59), Małysz 12. (2:31:56), a Kaczmarski 13. (2:40:04).

W piątek kierowcy będą mieli do pokonania etap z Tucaman do Salty w argentyńskich Andach, z odcinkiem specjalnym o długości 424 km.